6SL32203YE281AP0
6SL32203YE281AP0 Motor Driver Boards, Modules | siemens
Active · In production
6SL32203YE281AP0 (siemens) Motor Driver Boards, Modules. Type Module; Series SINAMICS G120X; Package Box. RFQ for MOQ and lead time.
PackagingBox
Volume pricing1+ $2,201.76000
StockOut of Stock
Specifications
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | ROHS3 Compliant |
| Series | SINAMICS G120X |
| Package | Box |
| Load power | 15000 W |
| Load voltage | 400 to 480 V |
| Supply voltage | 380 to 480VAC |
| For Use With/Related Products | G120X Series |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Type | Module |
| Status | Active |
| Mounting | Chassis Mount |
| Motor Type | AC Motor |
| Output current | 43 A |
| Operating temperature | 20°C to 45°C |
Compare
Parametric matrix links; verify on the datasheet before BOM swaps.
N-way (8 parts) · columns 2+ sorted by Hub similarity to 6SL32203YE281AP0
Similar (7)
Technical resources
Lifecycle: ActiveRoHS: ROHS3 Compliant