Zamienniki i podstawienia Praktyka zakupowa Zaktualizowano

Czy UC3842, UC3843, UC3844 i UC3845 są zamienne między sobą?

IC
Dział zakupów ICBOMS · Magazyn w Shenzhen, wysyłka DDP i dobór zamienników
Krótka odpowiedź działu zakupów

UC3842, UC3843, UC3844 i UC3845 mają tę samą obudowę 8-nóżkową i ten sam rozkład wyprowadzeń: kompensacja, sprzężenie zwrotne, pomiar prądu, RT/CT, masa, wyjście, zasilanie i napięcie odniesienia. Zamiana jest więc fizycznie bezpośrednia, ale nie obojętna. Cztery wersje różnią się dwiema rzeczami: napięciem startu i wyłączenia (3842 i 3844 startują przy około 16 V i wyłączają się przy 10 V, dla zasilaczy sieciowych; 3843 i 3845 startują przy około 8,4 V i wyłączają przy 7,6 V, dla zasilania stałego) oraz ograniczeniem wypełnienia (3842 i 3843 dochodzą do blisko 100%, a 3844 i 3845 zatrzymują się na 50%). Zamiana bez sprawdzenia tych dwóch punktów zmienia zachowanie zasilacza.

Spis treści poradnika (7 sekcji)

Wspólny rozkład wyprowadzeń (8 nóżek)

Nóżka Funkcja
1 Kompensacja
2 Sprzężenie zwrotne napięcia (VFB)
3 Pomiar prądu (ISENSE)
4 RT/CT (częstotliwość)
5 Masa
6 Wyjście
7 Zasilanie (VCC)
8 Napięcie odniesienia (VREF)

Co się zmienia między wersjami

Wersja Start / wyłączenie Maks. wypełnienie Typowe zastosowanie
UC3842 ≈16 V / 10 V Blisko 100% Zasilacz sieciowy
UC3843 ≈8,4 V / 7,6 V Blisko 100% Zasilanie stałe (DC-DC)
UC3844 ≈16 V / 10 V 50% Zasilacz sieciowy z ograniczeniem
UC3845 ≈8,4 V / 7,6 V 50% Zasilanie stałe z ograniczeniem

Wersje 384, 284 i 184

Pierwszy człon numeru oznacza zakres temperatur, nie funkcję: 184 to wersja wojskowa, 284 przemysłowa, 384 komercyjna. W obrębie tego samego zakresu (na przykład 3842 z 2842 i 1842) funkcja i wyprowadzenia są takie same, a zamiana zależy tylko od tego, czy zakres temperatur wystarcza dla aplikacji.

Istnieją także wersje z literą A, będące rewizjami o identycznym rozkładzie wyprowadzeń. Obowiązuje ta sama zasada: końcówka numeru (42, 43, 44, 45) określa start i wypełnienie.

Co sprawdzamy

  • Czy zasilacz jest sieciowy, czy pracuje z napięcia stałego — to rozdziela 42/44 od 43/45.
  • Czy projekt opiera się na ograniczeniu wypełnienia do 50%, obecnym tylko w wersjach 44 i 45.
  • Zakres temperatur proponowanej wersji wobec warunków pracy.
  • Rozkład wyprowadzeń z datasheetu, z uwagą na wersję A i warianty obudów.
Zapotrzebowanie materiałowe i wysyłka ekspresowa

Zastosuj to do swojej listy

Prześlij numery części lub plik listy materiałowej (Excel / CSV). Każdą pozycję sprawdzamy pod kątem stanu magazynowego w Shenzhen, opakowania fabrycznego i weryfikowalnych zamienników — a wszystko wysyłamy jako jedną przesyłkę.

Otwórz formularz zapytania →

Jak ten poradnik powstał

Napisany przez dział zakupów ICBOMS w Shenzhen i sprawdzony wobec dokumentacji producentów oraz norm cytowanych w tekście. Twierdzenia ograniczają się do tego, co ten dział rzeczywiście robi i jak ocenia komponent — bez cen orientacyjnych, terminów dostawy i stanów magazynowych, bo te podajemy pozycja po pozycji na podstawie bieżącego sprawdzenia. Data ostatniego przeglądu znajduje się na górze strony.