6SL32203YH681CP0
6SL32203YH681CP0 Motor Driver Boards, Modules | siemens
Active · In production
6SL32203YH681CP0 (siemens) Motor Driver Boards, Modules. Type Module; Series SINAMICS; Package Box. RFQ for MOQ and lead time.
PackagingBox
Volume pricing1+ $61,464.91000
StockOut of Stock
Specifications
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | ROHS3 Compliant |
| Series | SINAMICS |
| Package | Box |
| Load power | 630000 W |
| Load voltage | 600 to 690 V |
| Supply voltage | 500 to 690VAC |
| For Use With/Related Products | G120X Series |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Type | Module |
| Status | Active |
| Mounting | Chassis Mount |
| Motor Type | AC Motor |
| Output current | 959 A |
| Operating temperature | 0°C to 45°C |
Compare
Parametric matrix links; verify on the datasheet before BOM swaps.
N-way (8 parts) · columns 2+ sorted by Hub similarity to 6SL32203YH681CP0
Similar (12)
- 6SL32203YH660CB0Same series · Strong param match
- 6SL32203YH620CB0Same series · Strong param match
- 6SL32201YE541CF0Same series · Strong param match
- 6SL32201YE541CP0Same series · Strong param match
- 6SL32203YE300AP0Same series · Strong param match
- 6SL32203YE300UP0Same series · Strong param match
+6 more
Technical resources
Lifecycle: ActiveRoHS: ROHS3 Compliant