14DUE32AH
14DUE32AH Motor Driver Boards, Modules | siemens
Active · In production
14DUE32AH (siemens) Motor Driver Boards, Modules. Type Module; Package Bulk; RoHS RoHS non-compliant. RFQ for MOQ and lead time.
PackagingBulk
Volume pricing1+ $465.51000
StockOut of Stock
Specifications
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | RoHS non-compliant |
| Status | Active |
| Mounting | Chassis Mount |
| Motor Type | AC Motor |
| Output current | 27 A |
| Number of Motors | 1 |
| Operating temperature | 20°C to 40°C |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Type | Module |
| Package | Bulk |
| Load power | 5590 W |
| Load voltage | 600 V |
| Supply voltage | 440 to 480VAC |
| Control / Drive Type | Motor Starter |
Compare
Parametric matrix links; verify on the datasheet before BOM swaps.
N-way (2 parts) · columns 2+ sorted by Hub similarity to 14DUE32AH
Featured pair
14DUE32AH vs 6SL32301YH480CF0No extra ranked peers — use featured pair or hub.
Technical resources
Lifecycle: ActiveRoHS: RoHS non-compliant